Teikiame profesionalias konsultacijas pasirenkant ugniai ir dūmams atsparius priešgaisrinius vartus ar užuolaidas. Mūsų klientai gauna kokybišką produktą už geriausią kainą. Įmonės filosofija – griežtas kokybės laikymasis (produktų, sprendimų ir paslaugų), aukšti techniniai standartai ir atidi projektų priežiūra priešgaisrinių sistemų srityje. Griežta gamybos kontrolė užtikrina visų vartų elementų suderinamumą, nuolat diegiamos inovacijos, tobulinama gaminių kokybė. Tai patvirtina Europos šalyse atliekami nepriklausomų mokslinių tyrimų institutų bandymai su vartų sistemomis. Nuolatinis bendrovės darbuotojų kvalifikacijos kėlimas leidžia užtikrinti mūsų klientams pateikiamus geriausius sprendimus, įdiegiant objektuose funkcinius, ugniai ir dūmams atsparius vartus ar užuolaidas.

Vadovaujantis Lietuvoje galiojančiais teisės aktais, iki 2019 09 01  priešgaisriniai vartai ar užuolaidos turės turėti darniąsias technines specifikacijas pagal darnųjį LST EN 16034:2014 (D) serijos standartą. Šiuo pereinamuoju laikotarpiu gamintojai deda visas pastangas, kaip greičiau sutvarkyti visus reikiamus dokumentus, kad gaminiai atitiktų minėto standarto reikalavimus. Pristatomų tinklalapyje priešgaisrinių vartų tipų SGS ar GGS, eksploatacinių savybių pastovumo vertinimas, tikrinimas ir deklaravimas yra atliktas daugelyje šalių, tame tarpe ir Lietuvoje, kaip produktui neturinčiam darniųjų techninių specifikacijų. Tokie produktai, kaip pvz., priešgaisrinės užuolaidos, turi užsienio šalių eksploatacinių savybių pastovumo vertinimą, tikrinimą ir deklaravimą, tačiau dėl mažos Lietuvoje rinkos pakartotinai nevertinti pripažintose Lietuvos laboratorijose.

logo fire screen

Priešgaisrinės užuolaidos (Firescreen katalogas 2016)

Priešgaisrinių užuolaidų tikslas – gaisro atveju užtikrinti tikslingą patalpų izoliaciją, neleidžiant plisti ugniai ir dūmams.

Capture

Pagrindiniai uždaviniai:

 • Apsaugoti asmenis.
 • Sumažinti pastatų ir turto žalą.
 • Išvengti verslo veiklos nutraukimo.

Priešgaisrinių užuolaidų privalumai:

 • Kompaktiškos.
 • Lengvai sumontuojamos.
 • Lengvasvorės.

Priešgaisrinių užuolaidų ypatybės:

 • Suteikia architektams didesnę laisvę dizaino atžvilgiu.
 • Naudojamos kaip puiki alternatyva klasikinėms sistemoms.
 • Apsaugo nuo dūmų ir ugnies pagal ES standartus.
 • Yra aukštos kokybės produktas.

Užuolaidų veikimo principas:

 1. Užuolaidos yra atviroje pozicijoje.
 2. Gaisro ar dūmų signalo davikliai užfiksuoja gaisro pavojų.
 3. Užuolaidos automatiškai užsiveria izoliuodamos patalpą.

Priešgaisrinės užuolaidos EW30-EW120

 • Nuo 30 iki 120 minučių atsparumo šilumos spinduliavimui.
 • Galimas įrengimas pačioje angoje ir ant sienos.
 • Šilumos spinduliavimas apribojamas maks. 15 kW / kv. m.
 • Išbandytos pagal EN 1634-1 serijos standartą.
 • Išbandytos pagal EN 13501-1 serijos standartą.
 • Kompaktiškos.
Priešgaisrinė užuolaida 4.

Priešgaisrinė užuolaida EW30-EW120

Brošiūra anglų kalba Priešgaisrinė užuolaida EW 30-EW120

Priešgaisrinių užuolaidų audinys pagamintas iš lankstaus, atsparaus karščiui, inžinerinio audinio su antracito poliuretano danga. Audinys iš abiejų pusių sutvirtintas stiklo pluoštu, garantuoja aukščiausią šiluminės spinduliuotės apribojimą.

Priešgaisrinės užuolaidos aktyvuojamos gavus pavojaus signalą iš  pranešimo apie gaisrą ir gaisro aptikimo sistemos pulto. Alternatyvus variantas – savarankiškas dūmų ar temperatūros daviklis, kuris prijungiamas tiesiogiai prie užuolaidų valdymo pulto. Maksimalus vienos užuolaidos dydis: 36 kv. m. Užuolaidos gali būti jungiamos tarpusavyje.

Priešgaisrinės užuolaidos EI 30-EI120

 • Nuo 30 iki 120 minučių atsparumo ugniai.
 • Šilumos izoliacija temperatūrai iki 140 ° C.
 • Šilumos spinduliavimo apribojimas <1 kW / m2.
 • Išbandyta pagal EN 1634-1 serijos standartą.
 • Išbandyta pagal EN 13501-1 serijos standartą.
 • Kompaktiškos.
alfavartai priešgaisrines užuolaidos EI60

priešgaisrinė užuolaida EI 30-EI 120

Brošiūra anglų kalba Priešgaisrinės užuolaidos EI30-EI120

Priešgaisrinių užuolaidų audinys – lankstus ir atsparus karščiui inžinerinis audinys su dūmų nepraleidžiančia pilka silicio danga. Audinys yra dvipusis, gaisro atveju užsipildantis besiplečiančia priešgaisrine izoliacine medžiaga.

Priešgaisrinės užuolaidos aktyvuojamos gavus pavojaus signalą iš centrinės gaisro aptikimo sistemos. Alternatyvus variantas – savarankiškas nuo dūmų ir temperatūros jutiklis, prijungtas tiesiogiai prie užuolaidų valdymo pulto.

Panaudojimas: gaisro izoliacijai be sprinklerių, evakuacijos maršruto formavimui ir ugniasienių užkardoms. Maksimalus vienos užuolaidos dydis: 5000x4000mm ( wxh) / 20 m². Užuolaidos gali būti jungiamos tarpusavyje.

 Priešgaisrinės užuolaidos D 30-D120

 • Dūmų užuolaidomis sukuriami dūmų barjerai, kuriais apribojamas dūmų, gaisro dujų judėjimas.
 • Nuo 30 iki 120 minučių  atsparumas dūmams, kurių temperatūra iki 600 ° C.
 • Tinka naudoti vėdinimo šachtose, apsaugai nuo dūmų, kombinuojant su šilumos gavybos įrenginiais.
 • Išbandytos pagal EN 12101-1 serijos standartą.
 • Užuolaidų audinys pagamintas iš vieno sluoksnio stiklo pluošto, dengtas pilku poliuretanu.

Maksimalus vienos užuolaidos plotis: 5.500 mm. Užuolaidos gali būti jungiamos tarpusavyje.

Brošiūra anglų kalba Dūmų užuolaidos

Priešgaisriniai vartai

Alfavartai pakeliami giljotinos tipo priešgaisriniai vartai

GGS tipo priešgaisriniai vartai – tai ugniai atsparūs vertikaliai judantys plieniniai vartai, gaminami pagal užsakovo pateiktus matmenų reikalavimus. Vartai išbandyti pripažintose laboratorijose ir atitinka šiam gaminiui taikomus Europos standartus (pagal LST EN) bei jų keliamus reikalavimus. Atskiri vartų segmentai specialiomis jungtimis saugiai sujungiami į kompaktiškas vartų varčias. Vartų rėmai pagaminti iš plonasienių plieninių profilių su nepertraukiamu šilumos tilteliu. Vartų stakta ir angos kraštas apsaugoti apsauginiu profiliu, kuriame įmontuota speciali tarpinė, pagaminta iš gaisro metu nuo karščio besiplečiančios medžiagos.

OGS – tai segmentiniai, pakeliami priešgaisriniai vartai, savo sudėtyje turintys silikato elementų. Gaminami pagal užsakovo pateiktus matmenų reikalavimus. Segmentiniai pakeliami priešgaisriniai vartai išbandyti pripažintose laboratorijose ir atitinka šiam gaminiui taikomus Europos standartus (pagal LST EN) bei jų keliamus reikalavimus. Vartai gali būti įvairios komplektacijos. Atsparūs ugniai atskiri vartų segmentai sujungiami į vieną varčią su plieniniais vyriais. Jungtys tarp segmentų yra padengtos besiplečiančia medžiaga, kuri gaisro metu užpildo siūles. Aukštos kokybės plieniniai guoliai užtikrina patikimą atsparių ugniai vartų veikimą.

alfavartai priešgaisriniai horizontaliai nustumiami EI30, EI60,EI90 vartai

SGS – tai plieniniai priešgaisriniai, horizontaliai slankiojantys, gaminami pagal kliento pateiktus matmenis vartai. Jie išbandyti akredituotose laboratorijose ir atitinka taikomus Europos standartus (pagal LST EN ) bei jų keliamus reikalavimus. Priešgaisriniai vartai gali būti įvairios komplektacijos. Atskiri vartų segmentai, specialiomis jungtimis saugiai sujungiami į kompaktiškas vartų varčias. Vartų rėmai pagaminti iš plonasienių plieninių profilių su nepertraukiamu šilumos tilteliu. Vartų stakta ir angos kraštas apsaugoti apsauginiu profiliu, jame įmontuota speciali tarpinė, pagaminta iš gaisro metu nuo karščio besiplečiančios medžiagos. Vartų tvirtinimo mechanizmas gali būti reguliuojamas vertikaliai ir horizontaliai. Šis vartų tipas yra pats populiariausias.

RGS –priešgaisrinių vartų tipas.  Tai susukami  ugniai atsparūs segmentiniai vartai, gaminami pagal kliento pateiktus matmenis. Jie atitinka taikomus Europos standartus (pagal LST EN) bei jų keliamus reikalavimus. Komplektuojamų vartų versijos gali būti įvairios. Dėl savo konstrukcijos ypatumų, šie vartai užima nedaug vietos. Horizontalūs vartų segmentai pagaminti iš aukštos kokybės cinkuoto metalo lakštų profilių, sujungiami specialiomis fiksavimo  jungtimis. Šoninės kreipiamosios užtikrina sklandų vertikalų vartų slinkties judėjimą. Vartų stakta ir angos kraštas apsaugoti apsauginiu profiliu, kuriame įmontuota speciali tarpinė, pagaminta iš gaisro metu nuo karščio besiplečiančios medžiagos.

Daugiau informacijos rasite čia:
www.somatisystem.lt